O nas

ZEO4 sp. z o.o. to rodzinna firma założona w marcu 2012 r. Główna siedziba spółki mieści się w Polsce, w Warszawie natomiast badania i produkcja odbywają się w Toruniu. Firma od 2016 roku należy do grupy ZEO.

Podstawowym celem Spółki jest zbudowanie własnej marki opartej na naturalnym zeolicie. Fundamentem tej strategii stało się opracowanie unikatowego ZEO4 zawierającego zeolit i wykorzystującego jego właściwości. Znak ZEO4® został objęty ochroną prawną przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej.

zeo4_logo

Marka ZEO4® stała się dla nas fundamentem wszystkich projektów pozamedycznych. Za nią kryje się zmodyfikowany naturalny absorbent z grupy glinokrzemianów szkieletowych sodu, wapnia i potasu. Jego struktura przypominająca gąbkę, zawiera dużą liczbę małych kanalików o średnicy od 0.2 do 1.2 nm (nanometra), dzięki czemu pochłania szkodliwe związki chemiczne z gleby, wody i powietrza. Poza tym ma działanie przeciwgrzybiczne i antyseptyczne.Na bazie ZEO4® stworzyliśmy szereg linii produktowych i w końcu samych produktów. W pierwszej fazie skupiliśmy się na ekologicznych wyrobach dla ogrodnictwa. Powstała linia ZEO4GARDEN ze sztandarowymi środkami poprawiającymi właściwości gleby: EkoGleba, Nawadniacz, Użyźniacz, OczkoWodne. Kolejno powstały produkty z serii ZEO4ECO z takimi wyrobami jak EkoPiasek, czy AquaFilter, z serii ZEO4FEED, czyli BydłoTrzoda i Drób. Pierwszą ofertę zamyka seria ZEO4HOBBY z Filtrem dla Akwarium.


JAKOŚĆ

Spełnienie światowych norm jakości i bezpieczeństwo klientów leży u podstawy każdego realizowanego przez firmę projektu. Dlatego nasza produkcja odbywa się według ściśle określonych procedur. O jakości naszych wyrobów niech świadczy fakt, że uzyskały certyfikaty TÜV Rheinland. Listę wszystkich certyfikatów znajdziecie tutaj. Nasz zakład został zarejestrowany przez Główny Inspektorat Weterynaryjny jako producent i dystrybutor wysokiej jakości dodatków paszowych dla bydła, trzody i drobiu.

TUV certyfikowano

CERTYFIKATY TÜV:
ZEO4® EKO: EkoPiasek i AquaFilter
ZEO4® FEED: Bydło, Trzoda i Drób
ZEO4® GARDEN: EkoGlebaUżyźniaczNawadniacz i OczkoWodne
ZEO4® HOBBY: Filtr do Akwarium

EKOLOGIA

Filozofią firmy jest ochrona środowiska naturalnego. Każdy produkt wprowadzany na rynek jest naturalny, a każde opakowanie biodegradowalne. Warto też wspomnieć, że nasze ogrodnicze środki poprawiające właściwości gleby zostały zakwalifikowane do stosowania w rolnictwie/ogrodnictwie ekologicznym w całej Europie. W konsekwencji trafiły na listę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Departament Hodowli i Ochrony Roślin, Wydział Rolnictwa Ekologicznego. Pełny wykaz znajdziecie tutaj. Nasz zakład został zarejestrowany przez Główny Inspektorat Weterynaryjny jako producent i dystrybutor wysokiej jakości dodatków paszowych dla bydła, trzody i drobiu. Link do rejestru tutaj.

rolnictwo_ekologiczne_logo

ZEO4® EkoGleba świadectwo kwalifikacji „rolnictwo ekologiczne” EU NE/289/2015 
ZEO4® Użyźniacz świadectwo kwalifikacji „rolnictwo ekologiczne” EU NE/288/2015
ZEO4® Nawadniacz świadectwo kwalifikacji „rolnictwo ekologiczne” EU NE/290/2015

 

Misją firmy prowadzi portal internetowy www.zeo4.info, który ma za zadanie:

  • popularyzację wiedzy o zeolicie naturalnym
  • ułatwić dostęp do prac i badań naukowych z całego świata
  • informować o nowościach z branży, nowych produktach, projektach i zastosowaniach zeolitu

W tym celu Spółka nawiązała stałą współpracę i została członkiem w organizacjach zeolitowych na całym świecie:

Międzynarodowe Towarzystwo Zeolitowe (Szwajcaria)

IZA

Międzynarodowe Towarzystwo Zeolitu Naturalnego (Włochy)

INZA

Polskie Towarzystwo Zeolitowe (Polska)

PTZ LOGO